Endodoncja

leczenie kanałowe grodzisk mazowieckiEndodoncja to dział stomatologii zachowawczej, w ramach którego diagnozuje się i leczy choroby miazgi zęba oraz choroby tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia wykorzystywaną w endodoncji jest leczenie kanałowe. Leczeni kanałowe przeprowadza się przy pomocy bardzo cienkich narzędzi piłująco-penetrujących. Współczesna endodoncja do kontroli przeprowadzanych zabiegów leczniczych wykorzystuje mikroskopy operacyjne oraz endometry.

Leczenie kanałowe w mikroskopie

Jednym z nowoczesnych zabiegów stomatologicznych jest leczenie kanałowe w mikroskopie. Dawniej leczenie kanałowe było zabiegiem inwazyjnym i bolesnym, który wiązał się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami oraz licznymi wizytami u stomatologa. Dzisiaj leczenie kanałowe w mikroskopie umożliwia dokładne powiększenie obrazu leczonego zęba, co pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie systemu kanałowego i skrócenie czasu leczenia, nierzadko nawet do jednej wizyty.

Leczenie kanałowe w mikroskopie stosuje się:

  • w przypadku konieczności wykonania leczenia kanałowego zębów o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu w łuku zębowym,
  • w przypadku leczenia zębów po urazach,
  • w przypadku usuwania pozostałości po ułamanych lub ukruszonych zębach.

Mikroskop umożliwia przeprowadzenie powtórnego leczenia w przypadku zębów, których kanały nie zostały prawidłowo opracowane i wypełnione. Koszt leczenia kanałowego w mikroskopie jest uzależniony do kilku czynników, między innymi stopnia skomplikowania zabiegu oraz ilości kanałów zębowych kwalifikujących się do leczenia.

Obecnie gwarancją prawidłowo przeprowadzonego leczenia kanałowego jest leczenie przy użyciu mikroskopu.

Leczenie kanałowe Grodzisk Mazowiecki

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Pacjentów z terenu miasta Grodzisk Mazowiecki oferujemy leczenie kanałowe, w tym leczenie kanałowe w mikroskopie. Wszystkie zabiegi z zakresu endodncji przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, po poprawia komfort podczas zabiegu umożliwiając stomatologowi precyzyjne działanie bez narażania pacjenta na ból i dyskomfort.