ul. Sadowa 22, Grodzisk Mazowiecki 502 545 780 stomatologia@medikon.net.pl

Implanty zębowe | Medikon Grodzisk Mazowiecki

Implanty zębowe to tytanowe struktury umożliwiające odtworzenie utraconego zęba lub zębów. Sam implant, którego wszczepieniem zajmuje się chirurgia stomatologiczna stanowi podstawę konstrukcji. To najczęściej śruba wykonana z tytanu i wszczepiana w miejsce utraconego korzenia zęba, która w wyniku procesu odkładania się na implancie tkanki kostnej zostaje trwale związana ze strukturą kostną pacjenta. Alternatywą dla tytanu są implanty cyrkonowe, które powszechnie uważa się za rozwiązania najbardziej estetyczne z dostępnych aktualnie na rynku. Implanty cyrkonowe przypominają naturalną tkankę zęba, dzięki czemu w sytuacji, w której z jakiś powodów dojdzie do obniżenia się linii dziąseł, uwidoczniona część implantu niczym nie będzie się różniła do struktury sąsiadujących zębów.

Implanty zębowe Grodzisk Mazowiecki

Implanty zębowe to określenie, które bardzo często mylnie odnosimy do implantu w raz z odbudową protetyczną. Tymczasem implantem zębowym nazywamy wyłącznie śrubę, która zostaje zaimplementowana w kości przez chirurga szczękowego. Implementacja to zabieg szybki, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W Klinice Stomatologicznej Medikon zlokalizowanej na terenie miasta Grodzisk Mazowiecki implanty wszczepiamy w znieczuleniu komputerowym, dzięki czemu wszelki dyskomfort podczas zabiegu jest ograniczony do absolutnego minimum.

Implanty z odbudową protetyczną

Pracami związanymi z przywróceniem pierwotnych warunków zgryzowych zajmuje się protetyk, który na bazie z implantu odbudowuje utracony ząb lub zęby. Implanty mogą być stosowane zarówno w przypadku utraty pojedynczego zęba, jak i w przypadku pacjentów z całkowitym bezzębiem. Warto przy tym wspomnieć, iż protezy zębowe w przypadku pacjentów z bezzębiem mocuje się na kilku implantach, które umożliwiają stabilne osadzenie protezy bez konieczności stosowania rozwiązania 1 do 1 (jeden implant, jedna korona zęba).

Pacjentów z terenu miasta Grodzisk Mazowiecki zainteresowanych wykonaniem implantów zębowych zapraszamy do wizyty w Klinice Stomatologicznej Medikon. Podczas konsultacji chirurg stomatolog zaproponuje najkorzystniejsze dla Państwa rozwiązanie.

Zapraszamy do kontaktu

Umów wizytę