ul. Sadowa 22, Grodzisk Mazowiecki 502 545 780 stomatologia@medikon.net.pl

Protetyka - Protezy zębowe | Protetyk Grodzisk Mazowiecki

    Medikon
  • Home
  • Protetyka

Nowoczesna protetyka gordzisk mazowiecki

Protetyka jest działem stomatologii specjalizującym się w odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych u pacjentów po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. Protetyka bazuje na uzupełnieniach protetycznych (tzw. protezy zębowe), których zadaniem jest możliwie jak najlepsze odtworzenie warunków zgryzowych przy jednoczesnym zapewnieniu pacjentowi maksymalnego komfortu użytkowania protezy, która nie powinna wpływać ujemnie na jakość życia.

W chwili obecnej protetyka korzysta z trzech typów uzupełnień protetycznych – stałych, ruchomych i kombinowanych. Stałe protezy zębowe to uzupełnienia, których pacjent nie jest w stanie samodzielnie usunąć z ust. Zalicza się do nich m.in. uzupełnienia w oparciu o implanty zębowe. Ruchome protezy zębowe to uzupełnienia, które pacjent może w każdej chwili samodzielnie wyjąć z ust. Protezy kombinowane to rozwiązania szyte na miarę indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentów. Najczęściej powstają one na bazie uzupełnień ruchomych połączonych z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, lub koron teleskopowych.

Oferujemy szeroki zakres usług, w tym precyzyjnie wykonane korony, mosty oraz korony na implantach. Dzięki zaawansowanym technologiom i doświadczeniu naszego zespołu specjalistów, zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta, gwarantując doskonałą estetykę i funkcjonalność protez. Naszym celem jest przywrócenie pełnej zdolności żucia, a także przywrócenie naturalnego wyglądu uśmiechu, aby każdy pacjent mógł cieszyć się pełnym komfortem i pewnością siebie.

Skaner wewnątrzustny – jakie są zalety i korzyści z jego stosowania, czyli wykonywania wycisków cyfrowych?

Wyciski cyfrowe wykonywane są bez użycia mas wyciskowych. Dzięki temu wyeliminowany został dyskomfort pacjenta związany z obecnością ciała obcego, jakim jest masa wyciskowa.

Skaner wewnątrzustny to rewolucja w dziedzinie stomatologii. To innowacyjne urządzenie pozwala na otrzymanie wirtualnego obrazu jamy ustnej na ekranie komputera dosłownie w kilkadziesiąt sekund!

Gwarantuje komfort osobom z silnym odruchem wymiotnym.
Skaner pracuje bardzo szybko. Pobieranie wycisku tradycyjnego trwa do 5 minut, podczas gdy skan jednej szczęki pobiera się w zaledwie 30 sekund.
Urządzenie to jest niezwykle precyzyjne, dzięki czemu uzupełnienia protetyczne są bardzo dokładne.

Istnieje możliwość korekty cyfrowego wycisku tuż po jego pobraniu, bez konieczności wykonywania całej procedury od początku. A tak dzieje się w przypadku wycisków tradycyjnych na łyżkach wyciskowych. 

Zapraszamy do kontaktu

Umów wizytę