Protetyka

protetyk grodzisk mazowieckiProtetyka jest działem stomatologii specjalizującym się w odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych u pacjentów po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. Protetyka bazuje na uzupełnieniach protetycznych (tzw. protezy zębowe), których zadaniem jest możliwie jak najlepsze odtworzenie warunków zgryzowych przy jednoczesnym zapewnieniu pacjentowi maksymalnego komfortu użytkowania protezy, która nie powinna wpływać ujemnie na jakość życia.

W chwili obecnej protetyka korzysta z trzech typów uzupełnień protetycznych – stałych, ruchomych i kombinowanych. Stałe protezy zębowe to uzupełnienia, których pacjent nie jest w stanie samodzielnie usunąć z ust. Zalicza się do nich m.in. uzupełnienia w oparciu o implanty zębowe. Ruchome protezy zębowe to uzupełnienia, które pacjent może w każdej chwili samodzielnie wyjąć z ust. Protezy kombinowane to rozwiązania szyte na miarę indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentów. Najczęściej powstają one na bazie uzupełnień ruchomych połączonych z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, lub koron teleskopowych.

Protezy zębowe Grodzisk Mazowiecki

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom Pacjentów Klinika Stomatologiczna Medikon z siedzibą na terenie miasta Grodzisk Mazowiecki oferuje kompleksową opiekę protetyczną pacjentów zainteresowanych możliwością odtworzenia pierwotnych warunków zgryzowych, zarówno w przypadku utraty pojedynczych zębów, jak i w przypadku całkowitego bezzębia. Pomagamy pacjentom, którzy utracili zęby w wyniku wypadków komunikacyjnych i sportowych, w wypadku chorób, a także postępującego procesu starzenia się.

W naszej klinice wykorzystujemy różne typy protez zębowych – stałe, ruchome i mieszane, dzięki czemu jeszcze lepiej odpowiadamy na potrzeby pacjentów w różnym wieku. Wybór typu protezy oraz jej mocowania każdorazowo uzależniamy do skali utraconych zębów oraz stanu zębów pozostałych w łuku zębowym. Oferujemy rozwiązania dostosowane do różnych budżetów. Każdorazowo staramy się zapewnić Naszym Pacjentom maksymalny komfort użytkowania protezy.