ul. Sadowa 22, Grodzisk Mazowiecki 502 545 780 stomatologia@medikon.net.pl

Ortodonta - Aparat na zęby | Ortodoncja Grodzisk Mazowiecki

    Medikon
  • Home
  • Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii specjalizująca się w leczeniu wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniu nieprawidłowości zębowych. Specjalistą zajmujący się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem wszelkich wad zębowych i zgryzowych jest ortodonta. Ortodonta może być jednocześnie stomatologiem zajmującym się leczeniem zębów lub stanowić odrębną specjalizację skoncentrowaną wyłącznie na szeroko rozumianej poprawie warunków zgryzowych pacjenta. Skuteczne leczenie ortodontyczne może być przeprowadzane u pacjentów niezależnie od wieku, także u osób dorosłych.

Aparat na zęby – leczenie ortodontyczne dzieci, młodzieży i dorosłych

Narzędziem powszechnie wykorzystywanym w leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych są aparaty ortodontyczne. W zależności od specyfiki leczonych wad ortodoncja stosuje aparaty na zęby różniące się technologią, sposobem działania oraz czasem trwania leczenia. Aparat na zęby może być aparatem ruchomym lub stałym.

Ruchomy aparat na zęby to rozwiązanie, które można w łatwy sposób wyjmować. Często aparaty tego typu są stosowane wyłącznie na noc i kilka godzin w ciągu dnia. W leczeniu ortodontycznym dzieci wykorzystuje się aparaty na zęby mechaniczne, mechaniczno-czynnościowe oraz czynnościowe. Istnieją również innowacyjne aparaty ruchome dla dorosłych, są nimi m.in. przezroczyste nakładki na zęby Invisaling.

Stały aparat na zęby to rozwiązanie, którego pacjent nie jest w stanie zdjąć samodzielnie. Aparat mocuje się na zębach za pomocą specjalnych zamków ortodontycznych na określony czas. Czas leczenia aparatem stałym zależy do specyfiki wady oraz wieku pacjenta.

Ortodoncja – Ortodonta Grodzisk Mazowiecki

Do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego zachęcamy przede wszystkim pacjentów z terenu miasta Grodzisk Mazowiecki i okolicznych miejscowości. Nasz ortodonta zapewnia kompleksową pomoc zarówno w przypadku dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Tam, gdzie nieprawidłowości zębowe nie mogą zostać skorygowane przez aparat na zęby oferujemy zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej.

Zapraszamy do kontaktu

Umów wizytę