Stomatologia dziecięca

stomatologia dziecięca grodzisk mazowieckiZęby dzieci różnią się od zębów dorosłego człowieka. To właśnie różnice w budowie zębów oraz całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym doprowadziły do wyodrębnienia się w ramach stomatologii oddzielnej specjalizacji, jaką jest stomatologia dziecięca. Stomatologia dziecięca nazywana jest także pedodoncją. Nazwy  te są używane zamiennie i odnoszą się do tej samej specjalizacji, w ramach której stomatolog zajmuje się szeroko rozumianymi zagadnieniami z zakresu diagnostyki i leczenia zębów dzieci i młodzieży.  

Stomatologia dziecięca – zakres zainteresowań

Dentysta specjalizujący się w pedodoncji na co dzień zajmuje się zagadnieniami, takimi jak:

  • ząbkowanie i zaburzenie ząbkowania,
  • leczenie zębów mlecznych,
  • leczenie niedojrzałych zębów stałych,
  • leczenie chorób błony śluzowej u dzieci,
  • profilaktyka próchnicy,
  • profilaktyka chorób błony śluzowej,
  • profilaktyka wad zgryzu u dzieci.

W przypadku zdiagnozowania wad zgryzu lub nieprawidłowości zębowych stomatolog dziecięcy może skierować małego pacjenta i jego rodziców do ortodonty. Wcześnie wdrożona ortodoncja  pozwala na osiągnięcie spektakularnych rezultatów w zakresie poprawy zgryzu i niwelowania nieprawidłowości zębowych.

Stomatologia dziecięca Grodzisk Mazowiecki

W Klinice Stomatologicznej Medikon w Grodzisku Mazowieckim rozumiemy specyficzne potrzeby Małych Pacjentów, nie tylko te stomatologiczne, ale również te emocjonalne. Współpracujemy wyłącznie z wysokokwalifikowanymi stomatologami dziecięcymi, którzy poza wiedzą i doświadczeniem wyróżniają się podejściem do dzieci. To właśnie podejście do Małych Pacjentów sprawia, że jesteśmy jedną z najczęściej i najchętniej wybieranych przez rodziców klinik stomatologicznych działających na terenie miasta Grodzisk Mazowiecki.

Na konsultację ze stomatologiem dziecięcym zapraszamy już od pierwszego wyrzniętego ząbka. Nasi specjaliści zatroszczą się o profilaktykę i prawidłową higienę jamy ustnej Twojej Pociechy na każdym etapie jej rozwoju.